Fatima Witick / Tanssien virtaava jooga / 45 min.
ELOKUUN TEEMANA / DHARANA / KESKITTYMINEN
•
47m
Se on flow, mikä vie mennessään! Tämä Fatiman monipuolinen, hoitava ja sopivan haastava treeni on inspiroiva yhdistelmä joogan ja tanssin monipuolista liikekieltä. Harjoitus tulee tehtyä mukaan tempautuen, ilman kelloon katsomista. Sano "kyllä" autuaalle ololle!
Up Next in ELOKUUN TEEMANA / DHARANA / KESKITTYMINEN
-
Mudrameditaatio masennukseen ja ahdis...
Oletko sinä yksi meistä, joka käy nyt läpi väsymyksen ja vaikeampien tunteiden aikaa? Liity mukaan psykologi-joogaopettaja Outi Pikkuoksan lyhyeen mudrameditaatioon, joka on suunniteltu tehoamaan täsmänä kuvattuihin vaivoihin.
-
PÄIVÄ 15: Mia Jokiniva / 5 koshaa -me...
Tämä keskittymisen teemakuukauden meditaatioharjoituksemme tehdään panchamayakosha-mallin mukaan. Kaikki joogasta tutut viisi kehon kerrosta, koshaa, saavat huomionsa vuorotellen. Tule mukaan uudistumaan puolituntiseksi. Voit tehdä tämän meditaation istuen tai makuullaan.
1 Comment